Bolu'dan Haberler

Yeni Aşçılar “Aşçılık Andı” Töreninde

Yeni Aşçılar “Aşçılık Andı” Töreninde

Mengen ilçemizde Aşçılar Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi öğrencileri, tencerenin üzerine ellerini koyarak ‘Aşçılık Andı’ içti.

Aşçılarımızla ünlü olan Mengen’de yeni aşçılar kazandırmanın gururunu yaşıyan ilçemiz ve Aşçılar Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin öğrencileri törenle mezun oldu. Okulda düzenlenen törene Mengen Kaymakamı Hayri Zorlu, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut ve veliler katıldı. Okuldan mezun olan 12’si kız 140 öğrenci ellerini tencerenin üzerine koyarak ‘Aşçılık Andı‘ okudu. Okulu başarıyla bitirerek mezun olan öğrenciler kepçelerini son sınıf öğrencilerine teslim etti. Öğrenciler törenin sonunda keplerini havaya atarak mezun olmanın sevincini büyük bir gurur ve heyecanla yaşadı. Ülkemize yeni aşçıların katılması ve Aşçılar Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi yeni mezunlar vermesini bolumengen.com ekibi olarak tebrik eder başarılar dileriz.

Aşçılar Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi
Aşçılar Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi

Mengen Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi

Mengen ilçemizde Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesi, 1981 yılında ilki yapılan, Mengen Aşçılar ve Turizm Festivalinde aşçılar tarafından açılan “Aşçılık Okulu İstiyoruz” pankartıyla filizlenen fikirlerin hayata geçirilmesi çabaları ve dönemin Bolu Valisi Adnan DARENDELİLER´in katkı ve desteği ile il özel idaresi tarafından 1982 yılında temeli atılmış 1985 yılında eğitim öğretime başlamıştır.

Okulun ismi, 2002 yılında Milli Eğitim Bakanlığı´nın okullarda isim birliğine gitmesi nedeniyle Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri kapsamına alınmıştır. Ancak, Türkiye´nin tek aşçılık lisesi olması sebebiyle isminin başına “Aşçılar” ifadesi eklenerek Mengen Aşçılar Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Mengen Aşçılar Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi okul yönetimine başarılar diliyoruz 🙂

Related Articles

1 Comment

Avarage Rating:
  • 0 / 10
  • Aaaahmet , Nisan 20, 2014 @ 1:35 am

    Meslek hayatları boyunca başarılır olurlar umarım, Mengen’in gururu aşçılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir