Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde Grev

Bolu’da Abant İzzet Baysal Üniversitesi‘nde soruşturma kapsamında okuldan uzaklaştırılan öğrenciler için başlatılan açlık grevi İnsan Hakları Derneği yetkililerinin araya girmesinin ardından ikinci gününde açlık grevi sona erdi.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde 5 Mart 2014 Cumartesi günü başlayan, karşıt görüşlü öğrenciler arasında yaşanan olayların ardından üniversite yönetimi tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 13 öğrenci okuldan uzaklaştırıldı. Soruşturma tamamlanana kadar üniversiteye alınmayacak öğrenciler için kampüs girişine çadır kuran öğrenciler açlık grevi başlattı. Grevin ikinci gününde Ankara İnsan Hakları Derneği’nden gelen üç kişilik heyet öğrencilerle ve üniversite yönetimiyle görüşmeler yaptı. Görüşmelerin olumlu sonuçlanmasının ardından öğrenciler Abant İzzet Baysal Üniversitesinde açlık grevine son verdi. Öğrenciler çadırlarını sökerek eylemlerini olaysız bitirdiler.

Olaysız ve durumun uzamaması adına okul yönetimine ve öğrencilere geçmiş olsun diliyoruz.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Grev
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Grev

“Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde Grev” için 3 yanıt

  1. 22 July 2013emredgs ye bu sene gırdım aklımda ıkı bolum var onlardan bırıncısı makıne muhnedıslıgı ıkıncısı ıse lojıstık ışi bunu ılk duyanlar tabıkı makıneyı sec dıyecektır ama suan ve onumuzde kı en az 4 yıl daha lojıstıge benzer bır ıs yapacagım ve bu ısı yaparken okulu okuyacagım kı okulda ıstanbul unıversıtesı olucak cok fazla kararsızlıklarım var herseye ragmen makına mı secmelıyım yoksa ulaştırma ve lojıstık gercekten ıyı bolum mu bana bu konuda bıraz yardımcı olurmusunuuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir