AnasayfaHaberlerEtkinlikler

Bolu Mengen Halk Eğitim Merkezi

Mengen ilçemizde bulunan Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu 1968-1969 Eğitim Öğretim Yılında faaliyetlerine başlamış. Kuruluşundan bu yana Atat

Mengen Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı
33. Mengen Aşçılık Festivali Programı Belli Oldu
Mengen’de Hijyen Eğitimi Çalışması

Mengen ilçemizde bulunan Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu 1968-1969 Eğitim Öğretim Yılında faaliyetlerine başlamış. Kuruluşundan bu yana Atatürk İlköğretim Okulu binasında ve Hükümet Konağında çalışmalarını sürdürmüş olup halen Eski Lise binasında faaliyetlerine günümüzde de devam etmektedir. Eğitim Merkezinde çeşitli el becerilerine yönelik kurslar, sertifikalı eğitimler, açık öğretim ortaokulu, açık öğretim lisesi yer almaktadır. Usta eğitici, Uzman ve Öğretmenlik için başvuruda yapılıyor. Mengen Halk Eğitim Merkezine kimler katılabilir, yerleşim yeri bilgisi ve iletişim bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Eğitim Kurslarına Kimler Katılabilir?

  • 7 yaş ve üzeri her yaş,eğitim, sosyal statü ve kültür düzeyindeki herkes katılabilir.
  • 18 yaşından küçükler, velilerin izniyle katılabilir.İlköğretim çağındakiler,devam ettikleri okul saatleri dışındaki serbest zamanlarda,istedikleri kursa devam edebilir.
  • Yabancı uyruklular, valiliğin izni ile etkinliklere katılabilir.

Mengen Halk Eğitim Merkezi Nerede?
Mengen halk eğitim merkezi kurumu ilçe merkezinde olup Bolu´ya 56Km. uzaklıktadır.
Ulaşım: İiçemiz İle Bolu Arasında 07:30-17:30 Saatleri Arasında Her Yarım Saatte Bir Minübüs Seferleri Yapılmaktadır. İiçemiz Zonguldak-Bartın Yolu Üzerinde Yer Alması Nedeniyle Özellikle Ankara ve İstanbul Olmak Üzere Birçok İlden Otobüsle Ulaşım Sağlanabilmektedir.

Yerleşim Yeri Bilgisi: İlçemizin merkez nüfusu yaklaşık 5100, ilçe toplam nüfusu ise yaklaşık 14.000 civarıdır. İlçemizde toki konutları bulunmaktadır. Özellikle devlet memurları kaloriferli olması nedeniyle toki konutlarını tercih etmektedir. İlçemiz Ankara´ya 160Km., İstanbul´a 310Km. ve Zonguldak´a 90Km. Uzaklıktadır.

Mengen Halk Eğitim Merkezi İletişim Bilgileri
Kurum Kodu: 133206
Kurum Adı: Halk Eğitim Merkezi
Telefon: (0374) 356 13 97 – 356 10 54 Belgegeçer0374 356 13 97
Adres: Gökçesu Caddesi Eski Lise Binası No39 Mengen/BOLU

YORUMLAR

WORDPRESS: 2
DISQUS: 0