Bolu'dan Haberler

Turhan Bulut’un 23 Nisan Mesajı

Turhan Bulut’un 23 Nisan Mesajı

Mengen Beledi Başkanımız Turhan BULUT’un 23 Nisan Ulusal Egemelik ve Çocuk Bayramı mesajı sizinle;

MENGEN BELEDİYE BAŞKANI TURHAN BULUT’UN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz. Bu bayram iki önemli kavramı; ulusal egemenliği ve çocuklarımızı öne çıkarıyor.
Ulusal Kurtuluş Savaşımızın Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları memleketin işgal altında olduğu ve savaşın sürdüğü bir ortamda ulusun iradesini her şeyin üstünde tutarak 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisini (TBMM)açtılar. 94 yıl önce açılan bu Meclis ve savaşta, siyasette, devlet yönetiminde Millet İradesini, Ulusal Egemenliği her şeyin üstünde tutan anlayış; Ulusal Kurtuluş Mücadelesini yönetti; İşgalden kurtuluşun yolunu, Saltanattan Cumhuriyete uzanan Çağdaş Türkiye’nin yolunu açtı. 23 Nisan TBMM’nin Açılışı, Bayramımız oldu…
Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk; yarının büyükleri, ulusal egemenliğin, özgürlük ve bağımsızlığın koruyucusu çocuklarımıza armağan etti 23 Nisanı…
Bu bayramda, ulusal egemenliği korumayı sorguluyoruz. Demokrasi dışı uygulamalara karşı çıkıyor, Ulusal Egemenliği her türlü iradenin üzerinde tutarken; her şeyimiz, biricik varlıklarımız çocuklarımıza daha güzel bir yaşam sunmanın, onları iyi yetiştirmenin gereklerini de sorguluyoruz.
Yarının Büyükleri Sevgili Çocuklar,
Sizler ailenizin geleceğisiniz, ülkemizin geleceğisiniz. Bizler, büyükleriniz sizlerin her gününüzün bayram sevinçleriyle dolmasını isteriz. Sizleri hep mutlu görmek ister, sakınırız.
Görevimiz; mutlu, onuru, daha güzel ve insanca yaşanır bir hayat sunmak, bunun için çalışmaktır. Ülkemizi, büyük Önder Atatürk’ün aydınlattığı yolda mutlu insanların yaşadığı çağdaş ülkeler düzeyine çıkarmaktır.
Dünya’da çocuklara bayram hediye eden başka kimse yok Sevgili Çocuklar. Atatürk’ten Armağanınız bayramınız kutlu ve geleceğine sahip çıkacağınız güzel ülkemiz hep mutlu olsun.
Bu duygu ve düşüncelerle, önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyorum.
Ulusumuzun, tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

23 Nisan 2014

Turhan BULUT
Mengen Belediye Başkanı

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir