Bolu'dan Haberler

“Pazara Gidiyorum ” dedi Haber Alınamadı

“Pazara Gidiyorum ” dedi Haber Alınamadı

Bolu’nun Yeniçağa ilçesine bağlı Eskiçağa köyünde oturan kızına ziyarete gelen 68 yaşındaki İsmail Hırçın, 1 Şubat 2018 tarihinde ‘Pazara gidiyorum’ diyerek evden ayrıldı. Aynı gün içerisinde bir akaryakıt istasyonunun önünden geçerken güvenlik kameraları tarafından görüntüleri çıkan şehit babası İsmail Hırçın’dan bir daha haber alınamadı.
Oğlu Cafer Hırçın’ın Siirt’in Eruh ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada hayatını kaybettiği İsmail Hırçın için AKUT, Jandarma ve çevre halkı haftalarca arama yaptı ancak sonuç alınamadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istedi. Babalarının hayatından endişe ettiğini dile getiren Karadeniz Ereğli ilçesinde yaşayan oğlu Saffet Hırçın ise kendisinin bulunması için Hırçın, yaptığı açıklamada “Babam 1 Şubat 2018 ‘de Bolu’ya kız kardeşimin yanına torunlarını görmeye gitti. 13 gün falan orada kaldıktan sonra Perşembe günü Eskiçağ ’dan pazara gidiyorum diye Yeniçağ ’a pazara gidiyorum diye evden çıkıyor. Elimizde benzinlikteki görüntüsünden başka görüntüsü var ama başka hiç bir kamerada görüntüsü yok.Biz babamın hayatından endişe etmeye başladık. Şu ana kadar da hiçbir iz bulamadık.

Kayıp olduğu zamandan bu ana 5 ay geçti, 6. ay oluyor. Bolu, Mengen, Gerede, Eskiçağ, Yeniçağ ve Dörtdivan buralarda yaklaşık 25 gün boyunca arazide arama yaptık. AKUT ekipleri, jandarma, arama köpekleri, dalgıçlar, bunlar hep oradaki göletlere bakılarak arama yapıldı ama bir sonuç elde edemedik. Biz yetkililerden Sayın Cumhurbaşkanımızdan yardımcı olmalarını istiyoruz. Babamızın bir an önce bulunmasını istiyoruz dedi. En ufuk haber alamadık, ilk zamanlarda birkaç tane ama hepsi asılsız ihbar çıktı sonuç alamadık. Şuana kadar Bolu Valisi, jandarması, savcısı ile konuştuk ama ilerleme yapamıyoruz. Ben şuan da babamın hayatından endişe ediyorum” dedi.
Şüphelendikleri kişileri yetkililere bildirdiklerini ancak onlardan da bir sonuç alınamadığını dile getiren Hırçın, çaresiz kaldıklarını anlattı.

Kaynak: hurriyet.com.tr

Related Articles

2 Comments

Avarage Rating:
  • 0 / 10
  • Derya , Ağustos 5, 2018 @ 7:31 pm

    İnşallah bulunur.

  • Jalem , Ağustos 11, 2018 @ 12:00 pm

    İnşallah bulunur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir