AnasayfaHaberlerKöyler

Öğrenciye Müjde ! Okullar Tatil Edildi

Dün akşam saatlerinde yoğun kar yağışı başlayan Bolu'da şehir merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaşmasının ardında sevindirici haber olan okul

Hıfzıssıhha Kurulu Gerede’de Hayvancılığı Yasakladı
Mengen Belediye Başkanımızdan Sel Açıklaması
Yeniçağ-Mengen Yolunda Kaza: 1 Ölü 3 Yaralı

Dün akşam saatlerinde yoğun kar yağışı başlayan Bolu’da şehir merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaşmasının ardında sevindirici haber olan okullar tatil edildiği bilgisi ulaştı.

Bolu’da sabah saatlerinde etkisini hızla giderek artıran kar yağışı sebebiyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Belediye ekipleri cadde ve sokakları açık tutabilmek için kar küreme çalışması yaptı.

Kar yağışı etkisini sürdüren kar yağışı sonucu merkeze bağlı 30, Gerede’de 62 ve Mengen ilçesinde de 55 olmak üzere toplam 147 köy yolunun ulaşıma kapandığı bilgisi ilk ulaşan bilgiler arasında. İl Özel İdaresi’ne bağlı ekiplerin kapanan köy yollarını açmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüğü kaydedildi.

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, güzergahların açık olduğunu ve ekiplerin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirtti. Dün Bolu dahil 8 ilde eğitime ara verilmişti. Bugünde Karabük ve Rizeye bağlı 2 ilçenin yanı sıra Boluda da okulların bir gün daha tatil edilmesine karar verildi.

Okulların tatil edilmesiyle öğrencilerin sevincini diğer illerdeki öğrenci arkadaşlarımızında yaşamalarını umuyoruz 🙂
boluda kar yağışı

YORUMLAR

WORDPRESS: 2
DISQUS: 0