Bolu'dan Haberler

Mengen’de Su Faturalarında Düzenleme

Mengen’de Su Faturalarında Düzenleme

Mengen Belediyesinin yeni yapılan çalışma ile su faturalarında düzenlemeye gidildi.

Mengen Belediye başkanı Turhan Bulut’un resmi facebook hesabında yaptığı açıklama aşağıdaki gibidir. Mengen halkı için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

“Belediyemizce mesken ve ticarethanelerde iki ayda bir okunmakta olan su sayaçlarımız, Haziran 2014 ayı dahil olmak üzere her ayın 08-19 tarihleri aralığında okunarak aynı ayın 20-30 tarih aralığında tahsilatı yapılmak üzere yeni uygulamaya geçilmiştir.

Yeni uygulama öncesi, faturalarda aşağıda resimde görüldüğü üzere diğer 7.-TL kaldırılmış ve yeni uygulamada Evsel Katı Atık bedeli 7.-TL den 3,5 TL olarak uygulamaya alınmıştır.

Belediyemize borcu olan mükelleflerimizin 10 Temmuz 2014 tarihi itibari ile gününde ödenmeyen gecikmiş alacaklarımıza ilişkin Su bedeli, Emlak Vergisi, Kira bedeli, İlan ve Reklam ve Çevre Temizlik Vergisi olarak toplam alacağımız Anapara 478.487.-TL, Gecikme bedeli 116.843.-TL olmak üzere Toplam 595.330.-TL dir.

Görüleceği üzere gününde ödenmeyen gecikmiş alacaklarımız önemli bir yer tutmakta, Siz değerli vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmemiz adına,ödemelerin gününde yapılmasını önemle rica ediyoruz.

Vatandaşlarımızın gecikme bedeli ödememeleri için süresinde fatura bedellerini yatırmaları menfaatleri icabıdır.

Siz değerli halkımızın bu konuda gereken hassasiyeti ve önemi göstereceğine inancımız tamdır.

Değerli Halkımıza saygı ile duyurulur. ”

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir