AnasayfaHaberler

Mengen Gökçesu’da Kömür Ocağı Kapatıldı

Mengen ilçemizde bulunan kömür ocaklarında yapılan denetimin ardından Gökçesu beldesindeki kömür ocağı eksikler nedeniyle kapatıldı. Soma'da 301 işçin

Estonyalı Öğrenciler Mengen Aşçılık Lisesinde
Bolu F Tipi Cezaevi’nde Polise Saldırı
Mudurnu’da Acı Haber

Mengen ilçemizde bulunan kömür ocaklarında yapılan denetimin ardından Gökçesu beldesindeki kömür ocağı eksikler nedeniyle kapatıldı. Soma‘da 301 işçinin hayatının kaybetmesinin ardından ülkemiz genelinde kömür ocaklarında denetimler başladı. Bolu Valimiz Ahmet Zahteroğulları‘nın talimatı üzerine oluşturulan komisyon, il genelindeki maden ocaklarında inceleme yaparak rapor oluşturdu. İş güvenliği, işçi güvenliği ve sağlığı gibi konularda komisyon tarafından hazırlanan rapor Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na gönderildi. Yapılan incelemede Gökçesi kömür ocağı eksikler nedeniyle kapatıldı.

Bu yapılanların şuanda güzel ancak 301 işçinin ölmesi mi gerekiyordu sorusu da kafalarda. Ülkemiz olarak bu konularda tedbir almak birilerinin canı illahaki yanında yapılması gerekiyor sanırım. bolumengen.com web portalı olarak bir daha böyle büyük acılar Allah bizlere yaşatmasın.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: