Bolu'dan Haberler

Mengen Belediyesi Başkanı Turhan BULUT !

Mengen Belediyesi Başkanı Turhan BULUT !

30 Mart 2014 yerel seçim sonrasında Mengen‘de Cumhuriyet Halk Partisi adayı Turhan BULUT %52.2 oy oranıyla Mengen Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. AK Partinin adayı Ramazan Albaş %37.5 oy oranıyla 2. sırada, MHP’nin adayı Zeki Gülden ise %8.6 ile 3. sırada yer aldı.

Turhan Bulut‘a Mengen Belediyesi başkanlığı görevinde www.bolumengen.com ekibi olarak başarılar diliyoruz.

Mengen Belediyesi Başkanı Turhan Mutlu
Mengen Belediyesi Başkanı Turhan Mutlu

Turhan Bulut Kimdir?

Mengen Belediyesi Başkanı Turhan Bulut hakkında facebook sayfasında ki bilgilerine dayanarak Başkan Bulut’u tanıyalım.

Biyografi
1954 yılında Mengen’de doğdum. İlk ve ortaöğrenimimi Zonguldak’ta tamamlayıp 1979’da Gazi Eğitim Enstitüsünden Fen Bilgisi öğretmeni olarak mezun oldum; evliyim, 2 çocuğumuz var.

Yaşamımı hep Mengen’le bütünleştirerek sürdürdüm.
Ankara’da üniversite öğrenciliğim yıllarında, daha 20’li yaşların başındayken bir grup Mengen’li arkadaşımla Mengen Demokratik Kültür Derneğini kurmuş, Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmış, bu dernek içinde bugün de çok değerli bulduğum Sanat ve Kültür Haftaları düzenlemiş ilk kişisel karikatür sergimi de 1976 yılında Mengen’de açmıştım.

Ayrıca Belediye amblemimizin tarafımdan çizilip kabul görmesi gibi çalışmalar benim Mengen sevgimin siyaseti, sanatı, kültürü insanımız için yapmanın ilk somut çabalarıydı.

O günlerde öğretmen olarak atanma hakkıma karşın özel sektörde çalışarak daha özgür ve gelişmeye açık yaşama fırsatları yakalayabileceğimi düşünerek Turizm Sektörünün önde gelen bir kuruluşunun Ankara Temsilciliğinde Ankara Koordinatörü olarak iş hayatıma başladım.

Sosyal ilişkilerim, iş statüm, çevremdeki olanaklarım, birikim ve deneyimlerimle hep Mengen için, hemşerilerim için iyi işler yapmaya çalıştım.

Mengenle ilgili olarak; Mengen Kalkınma Vakfı Başkanlığı, Mengen Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeliği, Beşler Mahallesi Dayanışma Derneği ile Mengen Engelli ve Yaşlılar Derneği üyeliği diğer sosyal faaliyetlerim arasında sayılabilir.

İlgilerim, iş, bürokrat, siyaset, arkadaş çevreleriyle ilişkilerim beni 2009 Yerel Seçimlerinde Ankara İl Genel Meclisi üyeliğine taşıdı. Meclis çalışmalarımın içinde CHP Grup Başkan Vekilliğimin yanında Turizm Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Engellilere Hizmet Komisyonu üyeliklerinde bulundum.

İl Genel Meclisi çalışmalarım kapsamında katıldığım Avusturya, Almanya, İrlanda ve Hollanda da düzenlenen Yerel Yönetimler toplantılarında Yerel Kalkınmaya dayalı memleketimizde uygulanabilecek projeleri yerinde görme, inceleme, bilgi sahibi olma fırsatı buldum.

30 Mart 2014 Yerel Yönetimler Seçimi sürecinde CHP Mengen Belediye Başkan adayı oldum ve seçildim…

Turhan Bulut Hakkında
Mengen Belediye Başkanı Turhan BULUT’tan…

Değerli Hemşerilerim,

1954 yılında Mengen’de doğdum. İlk ve ortaöğrenimimi Zonguldak’ta tamamlayıp 1979’da Gazi Eğitim Enstitüsünden Fen Bilgisi öğretmeni olarak mezun oldum; evliyim, 2 çocuğumuz var.
Yaşamımı hep Mengen’le bütünleştirerek sürdürdüm çünkü Mengen’e her gelişim tarifsiz heyecan uyandırır bende. Öyle ki her fırsatta Mengen’de oluşun yarattığı ortamla, Ankara’da üniversite öğrenciliğim yıllarında, daha 20’li yaşların başındayken bir grup Mengen’li arkadaşımla Mengen Demokratik Kültür Derneğini kurmuş, Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmış, bu dernek içinde bugün de çok değerli bulduğum Sanat ve Kültür Haftaları düzenlemiş ilk kişisel karikatür sergimi de 1976 yılında Mengen’de açmıştım. Ayrıca Belediye amblemimizin tarafımdan çizilip kabul görmesi gibi çalışmalar benim Mengen sevgimin siyaseti, sanatı, kültürü insanımız için yapmanın ilk somut çabalarıydı.
O günlerde öğretmen olarak atanma hakkıma karşın özel sektörde çalışarak daha özgür ve gelişmeye açık yaşama fırsatları yakalayabileceğimi düşünerek Turizm Sektörünün önde gelen bir kuruluşunun Ankara Temsilciliğinde halen Ankara Koordinatörü olarak sürdürdüğüm iş hayatıma başladım.

Sosyal ilişkilerim, iş statüm, çevremdeki olanaklarım, birikim ve deneyimlerimle hep Mengen için, hemşerilerim için iyi işler yapmaya çalıştım.

Mengen’le ilgili sorunlara ilişkin raporlar hazırlama ve Ankara’da üst makamlara sunma gibi çalışmaların başında ve içinde oldum. Başkanlığını yürüttüğüm Mengen Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu üyelerimiz ve yerel basınımızla; ilçemizin eğitim sorunlarını, Mengen’e yeni bir lise binası yapılmasını, kapalı spor salonu talebimizi ve okullarımızın donanım gereksinimlerini içeren raporumuzu 15 Ocak 1993’te Milli Eğitim Bakanımız Sn. Köksal Toptan’a arz etmiştik. Sn. Bakanımızın talimatları ile aynı yıl Lise ve Kapalı Spor Salonunun inşaatına başlandı.

1996 yılında öğretime açılan Çok Programlı Lise binamızın Abant İzzet Baysal Üniversitesine devredilmesiyle bünyesinde Mengen Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Programı ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünün eğitime açılmasından büyük onur duyduğumu, bu vesileyle Sn. Köksal Toptan ve değerli eşleri Saime Toptan’a ayrıca yeni Çok Programlı Lisemizi yaptıran Sn. Ahmet Kahraman’a minnet ve şükranlarımızı belirtmek isterim. Kurucu üyesi olduğum Mengen Fakülte Yaptırma Derneğimize de eğitimimize yaptıkları katkıları için teşekkür ediyorum.

Mengen Kalkınma Vakfımızın Kuruluşunun 5.Yılı anısına Cumhuriyet İlköğretim Okulumuza kazandırdığımız 1992-1993 Eğitim Öğretim yılında açılışını yaptığımız Atatürk Büstü, manevi değeriyle anlamlı bir anı olarak kaldı. Geçmişte kalan Mengen Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeliğimle spora vermek istediğim desteği önemsiyor, Beşler Mahallesi Dayanışma Derneğimizin, Engelli ve Yaşlılar Derneğimizin üyesi olmaktan da mutluluk duyuyorum.

Değerli Hemşerilerim,

İlgilerim, iş, bürokrat, siyaset, arkadaş çevreleriyle ilişkilerim beni 2009 Yerel Seçimlerinde Ankara İl Genel Meclisi üyeliğine taşıdı. Meclis çalışmalarımın içinde CHP Grup Başkan Vekilliğimin yanında Turizm Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Engellilere Hizmet Komisyonu üyeliklerinde bulundum. Meclisteki görevim süresinde hiçbir siyasi ayrım yapmadan tüm ilçe ve köylerimize eğitimden, sağlığa, spordan, altyapı hizmetlerine birçok alanda katkı vermekten dolayı görev huzuru içerisindeyim. Bu çalışmalar içinde önceliğim hep su ve yol yatırımları olduğunu da ifade etmek isterim.
İl Genel Meclisi çalışmalarım kapsamında katıldığım Avusturya, Almanya, İrlanda ve Hollanda da düzenlenen Yerel Yönetimler toplantılarında Yerel Kalkınmaya dayalı memleketimizde uygulanabilecek projeleri yerinde görme, inceleme, bilgi sahibi olma fırsatı buldum.

Hollanda Vilaardingen Belediyesi ile kurduğum iki yıllık iletişim ve işbirliği sonucu geçtiğimiz Mart ayında Ankara İl Genel Meclisi olarak Hollanda’da “Anadolu Ormanı”nı kurduk. Yapmış olduğum öncülük ve verdiğim katkı ile orada kalıcı ve önemli bir eser bırakmanın kıvancını taşımaktayım.

Siyaset, sanat, iş yaşamımdaki birikim ve deneyimlerimi memleketimin geleceği için değerlendirmek isteğiyle Belediye Başkan adayı oldum ve 30 Mart 2014 Yerel Yönetimler Seçimlerinde Mengen Belediye Başkanlığına seçildim.

Related Articles

3 Comments

Avarage Rating:
  • 0 / 10
  • Turhan , Nisan 5, 2014 @ 11:11 pm

    Mengene,Mengen halkı için hayırlı olur İnşallah

  • Mahmut , Nisan 5, 2014 @ 11:17 pm

    Hayırlı olsun

  • Murat , Nisan 9, 2014 @ 8:17 pm

    Turhan Bulut İlçemize faydası olur inşallah

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir