Bolu'dan Haberler

Gerede’den 336 Milyon Dolarlık Deri İhracatı

Gerede’den 336 Milyon Dolarlık Deri İhracatı

Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Yurt: “2013 yılında Gerede’deki tabakhanelerde hazırlanarak 21 ülkeye ihraç edilen derilerden 336 milyon dolarlık gelir elde edildi” “Büyümek isteyen deri sanayimiz var ama büyüyemiyor çünkü alanı buna uygun değil ve çok dar” açıklamasından bulundu.

Gerede Kaymakamı ve Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Yurt, geçen yıl ilçedeki tabakhanelerden 21 ülkeye ihraç edilen derilerden 336 milyon dolar gelir sağlandığını belirtti.

Yurt içindeki mezbahalardan toplanan ve 18 ülkeden ithal edilen büyükbaş hayvan derileri, Gerede’de tabaklanarak, konfeksiyon ve ayakkabı fabrikalarına gönderiliyor. Başta Balkan ülkeleri olmak üzere, Türk cumhuriyetleri ve Rusya’ya ihraç edilen tabaklanmış deriler, buralardaki işlemlerin ardından dünyanın birçok ülkesinde kemer, ayakkabı, kıyafet ve giyim aksesuarı olarak satılıyor.

İlçemiz olan Geredenin bu ihracat başarısını tebrik eder, ilçemize gelmesini umduğumuz desteklerle dahada güçlü bir deri saniyimiz olmasını diliyoruz.

Gerede Deri Fabrikası
Geredi

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir