Bolu'dan Haberler

Bolu’da Bayramlaşma Töreni

Bolu’da Bayramlaşma Töreni

Bolu’da Kurban Bayramı nedeniyle düzenlenen bayramlaşma töreninde konuşan Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, “Bir zamanlar Türk askerine kurşun atanlar şimdi yaşadıkları toprakları savunmak için başkalarından yardım bekliyorlar.

Bolu’da Kurban Bayramı nedeniyle düzenlenen bayramlaşma töreninde konuşan Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, “Bir zamanlar Türk askerine kurşun atanlar şimdi yaşadıkları toprakları savunmak için başkalarından yardım bekliyorlar. Kaçıyorlar, sözde kahramanlıklarını görelim yiğitliklerini görelim. Yine başkalarından beklenti içindeler” dedi.

İzzet Baysal Turizm ve Otelcilik Okulu Uygulama Oteli bahçesinde bayramlaşma törenine Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, AK Parti Bolu Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Katip Üyesi Fehmi Küpçü, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hayri Coşkun, Vali Yardımcıları Mustafa Kemal Kesin, Necdet Özeroğlu, Ömer Eru, Gürkan Karaman, Bolu Jandarma Komutanı Jandrma Albay Türker Yılmaz, Bolu Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, “Zor bir dönemden geçiyoruz. Benim sevmediğim bir laf var ‘Her zamankinden daha birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde’ diye başlar ve devam eder. Birlik ve beraberliğe hiç az ihtiyaç duymadık ki bu coğrafyada. Bu coğrafyada dört tarafımız tarih boyunca hep ateş çemberi. Sadece bizim yönettiğimiz, güçlü olduğumuz, adalet, huzur ve refah götürdüğümüz dönem hariç ne Ortadoğu, ne Balkanlar, Doğu Avrupa, Kuzey Afrika, ne Kafkasya tarih boyunca hiçbir zaman o huzuru, o refahı da görmemiş ve bu gidişle görmeyecek de. Şüphesiz görmesini diliyoruz. Bizi farklı kılan çok şükür ki şu coğrafyada bayram gününü bayram tadında kutlayabilen çevremizde başka bir ülkede yok. Önce insani değerlerimiz, şu anda halen yaşattığımız geleneklerimizden gelen, tarihten gelen, atalarımızdan devraldığımız, dinimizden gelen İslam’ı hoşgörü dini olarak algılayıp dünyaya da tanıtmış olmamız. Biz dini hiçbir zaman bir şiddet dini olarak benimsemedik. Bütün İslam coğrafyasında şiddeti öngören örgütler doğarken Türkiye’de böyle bir ortam bulamadılar. Çünkü bizim sağlam bir altyapımız var. Diğer taraftan biz bedelini ödemişiz” diye konuştu.

Vali Zahteroğulları, “Dün sosyal medyadan da bir resim paylaştım. 57. Alay var Çanakkale’de meşhur. Onun resimlerini hatırlarsınız üzerinde hep ‘Hiç Dönmeyi Düşünmediler’ yazar. Kumandanından tüm fertlerine kadar şehit olmuş bir alaydı. Çok bildiğimiz Alay var ama 57. Alayın böyle bir özelliği var. Toprak uğrunda ölen varsa vatan oluyor. Biz bu topraklar için her devirde ecdadımız çekinmeden canlarını verdiler. Şu anda burada bulunan topluluğun içinde ailesinden, sülalesinden iki üç kuşak içerisinde şehidi olmayan gazisi olmayan kimse yoktur. Bu işler kolay olmuyor. Bedeli ödenmeden olmuyor. Bir diğeri biz eksikleri ile beraber yine bu coğrafyada zor olan şeyi başarmışız” dedi.

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, konuşmasının sonunda çarpıcı ifadelere yer verdi. Vali, ”

“Bir zamanlar Türk askerine kurşun atanlar şimdi yaşadıkları toprakları savunmak için başkalarından yardım bekliyorlar. Çok açık konuşacağım. Türk askerine kalleşçe pusu kuranlar, masum insanları öldürenler, gerillacılık oynayanlar bugün gelinen noktada kendi topraklarını savunmayarak, ‘Yok Amerika bombalasın yok Türkiye bombalasın’ diye bekliyorlar. Kaçıyorlar, sözde kahramanlıklarını görelim yiğitliklerini görelim. Yine başkalarından beklenti içindeler.”

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir