Bolu'dan Haberler

Bolu’da 10 Çifte Toplu Nikah Kıyıldı

Bolu’da 10 Çifte Toplu Nikah Kıyıldı

Atatürk’ün Bolu’ya gelmesinin 80’inci yılı etkinlikleri kapsamında Bolu Belediyesi tarafından 10 dar gelirli çiftin nikahı kıyıldı.

Bolu Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen toplu nikah töreni kapsamında, yıllardır beraber yaşayan fakat ekonomik durumu yerinde olmayan çiftler Kent meydanında düzenlenen törenle dünya evine girdi.

Çocukları ve torunlarıyla törene gelen çiftlerin nikahı Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu tarafından Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları’nın eşi Mahire Zahteroğulları, belediye başkan yardımcıları ile bazı daire müdürlerinin şahitliğinde kıyıldı.

Başkan Yardımcısı Davarcıoğlu, toplu nikah töreni kapsamında 3 yıldan bu yana 41 çiftin nikahını kıydıklarını ifade ederek, “Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 80’inci yıl dönümü kapsamında bu töreni düzenledik. Çiftlerimize mutlu ve huzurlu bir evlilik diliyorum” diye konuştu.

Nikahı kıyılan çiftlere Bolu Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi.

– 5 çocuk sahibi çift dünya evine girdi

Nikah töreninde, 33 yıldır birlikte yaşayan 5 çocuk sahibi Kenan Yaman (70) ile Adalet Yılmaz (55) çiftinin de nikah işlemi yapıldı.

Yaklaşık 33 yıldır beraber yaşadıklarını ve maddi imkansızlıklar nedeniyle nikah kıydıramadıklarını ifade eden Kenan Yaman, belediyenin toplu nikah töreni sayesinde dünya evine girebildiklerini ve çok mutlu olduğunu kaydetti.

Kaynak: haberler.com

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir