AnasayfaHaberler

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversite Öğrencileri İsyan Etti

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri, yemekhane ücretlerine zam yapılmasına sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlar ile tepki göster

Mengen’de Oy Kullanmayan Kalmasın
Mengen’de Yeni Kan Bağışı Kampanyası
27. Dönem Ak Parti ve CHP Bolu Milletvekilleri

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri, yemekhane ücretlerine zam yapılmasına sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlar ile tepki gösterdiler. Öğrencilerin bir kısmı ise tepki olarak boykot başlatmayı planlıyor.

“KİMSE GİTMESİN YEMEKHANELERE TEPKİMİZİ KOYALIM”

Yemek zammına öğrenciler şu sözlerle tepki gösterdi: “Haydi bu ne şimdi? Her yerden zam, öğrencinin cebinde ne kadar var ilgilenen yok”, “Haksızlık! İçinde doğru düzgün ‘soğan patates’ bile yok neyin zammı bu?”, “1,75 TL bile verilmeye değmeyecek o yemeklere bir de zam mı yaptınız. Allah affetsin”, “Görüntüsü ve tadı arasında alakası olmayan, yedikten sonra midemizi bozan yemeklere bu fiyat… Tebrik ediyorum gerçekten, el insaf”, “Soyguncular! Özel şirket diye öğrencinin sömürülmesine izin veriliyor. Bir anda yapılan 75 kuruş zaman nedir? 1 yıldır zam yapmıyoruz diye yarın bir gün otobüse de zam yaparlar ohh mis… Gözleri öğrencinin cebinde!!!”, “Kimse gitmesin yemekhanelere tepkimizi koyalım sonra düşüyor mu düşmüyor mu ?” Yemekhane ücretlerine yapılan zammın geri alınması için boykota hazırlanan BAİBÜ öğrencileri, konuyla ilgili tepkilerini sosyal medyada dile getirmeye devam ederken, gelen tepkilerin herhangi bir karşılık bulup bulamayacağı merak konusu oldu.

BAİBÜ’de Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından, üniversitenin Gölköy ve Şehir Yerleşkesi ile Gerede, Yeniçağa, Mengen, Seben ve Mudurnu ilçelerinde bulunan yemekhanelerinde öğrenci ve personele beslenme hizmeti ihale sonucu belirlenen özel firmalar eliyle sunuluyor. Öğrenci ve personel yemeklerden belirli bir katkı ücreti karşılığında.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0