Bolu'dan Haberler

30. Mengen Aşçılık Festivali Daveti

30. Mengen Aşçılık Festivali Daveti

Belediye Başkanımız Turhan BULUT, bu yıl 27-28 Eylül 2014 tarihleri arasında 30.su gerçekleştirilecek olan Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Belediye Başkanımız tarafından yapılan açıklamada;

“Bu yıl 30. sunu düzenlediğimiz bu köklü festivalin 30. yıla yakışır bir düzeyde olması için çalışmalarımız hızla sürmektedir. “Aşçıların Büyük Buluşması” adı altında yapılacak olan festivalimizde kurulacak olan stant alanında, turizm sektörüne hizmet eden oteller, restoran ve gıda sektörüne mensup firmaların yanında, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ve Mengen Aşçılar Otelcilik Turizm Meslek Lisemiz, aşçılık federasyonları ve dernekleri yer alacaktır. Ayrıca ilçemize ait gelişmekte olan gıda markalarına, otel ve pansiyonlarımıza, yöresel tatlarımızın sergileneceği köy mutfaklarına da yer verilmesi ile Mengen markasını geniş bir kitleye tanıtma fırsatı bulacağız.

Festivalimizin ilk günü olan 27 Eylül Cumartesi günü akşam etkinliklerinde, halkımızın çok sevdiği ve yakından tanıdığı iki değerli sanatçımız Onur AKIN ve İrem DERİCİ sahne alacaktır. 28 Eylül Pazar akşamı ise Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Sanat ve Türk Halk Müziğinin çok değerli sanatçıları ile birlikte hemşerimiz Ramazan ÇELİK sahne alacaktır.

Festivalimizde Mengen Aşçılar Derneği’nin düzenlediği genç aşçılar yarışması ile 30. yılda 30 Mengenli hanımın yöresel yemek yarışmasının da çok büyük ilgi göreceği düşünülmektedir. Ayrıca federasyon ve derneklerimizin düzenleyeceği iddialı etkinlikler de festivalimize renk katacaktır.

Mengen Belediyesi, Mengen Kaymakamlığı ve Mengen Aşçılar ve Turizm Derneği koordinasyonunda gerçekleştirilecek olan festivalimizde, kamu kurumlarımız, halkımız, esnafımız, eğitim kurumlarımız, sivil toplum örgütlerimiz ile birlikte başarılı bir ev sahipliği yapacağımıza yürekten inanıyorum.

Bu vesileyle 30. yılını kutlayacağımız Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivaline 30. yıl coşkusunu yaşamak isteyen herkesi Mengen´e davet ediyorum.” dedi.

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir