Mengen’de SOMA İçin Sessizlik

Mengen ilçemizde yaklaşık 300 kişi, Soma’da meydana gelen faciada yaşamlarını kaybeden madenciler için sessiz yürüyüş yaparak dua etti.

Mengen Belediyesi ve Mengen Esnaf Odası‘nın organizasyonu ile Soma’da yaşanan faciaya tepki gösterildi. Düzenlenen sessiz yürüyüş için Dörtyol mevkiinde toplananlar Atatürk Caddesi’nde yürüdü. Türk bayrakları ve ‘Tedbirsizlik kader değildir’, ‘Utancımızdan yerin dibine girecektik ama orası doluydu’, ‘O kadar çok kazdılar ki cennete düştüler’ yazılı dövizler taşıyanlar, yürüyüş sırasında herhangi bir slogan atmadılar.

Mengen Belediyesi Başkanı Turhan Bulut, şehit madencilerin acılarını yüreklerinde hissettiklerini belirterek, “Bir an önce işçilerimizin evlerine dönüp dönmeyeceği telaşı yaşamamaları için gerekli önlemlerinin alınması lazım. Madenlerde gerekli cihazlarının kullanılması için yasa çıkarılması gerekli. Eksikliklerin bir an önce tamamlanmasını istiyoruz. Ulus olarak hepimizi çok üzdü, manzara çok acı” dedi.

Turhan Bulut’dan Mesaj Var

Belediye Başkanımız Turhan BULUT’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İşgal altındaki ülkemizin Kurtuluş Savaşını başlatmak üzere Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışının 95. Yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını Kutluyoruz.
Özgürlük ve Bağımsızlık benim karakterimdir diyerek Ülkemizi emperyalizmin boyunduruğundan kurtaran Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anarken yüreğimiz buruk, acımız büyük… Mustafa Kemal coşkusunu doyasıya yaşayamıyoruz.

Tarihimizin en büyük maden faciasıyla, 301 canı, 301 madencimizi toprağa verdik, sonsuzluğa gönderdik. Kömür karasından da kara, karanlık günlerin içinden geçiyoruz. Sadece bir kazadan daha fazlasını görüyoruz, yaşıyoruz bu kara günlerde.

Büyük Önderin yedi düvele karşı yürüttüğü mücadele, birlikte kazanıldı. El ele, omuz omuza; ırk, din, dil, inanç ve cinsiyet farkı gözetmeden; yılgınlık, yorgunluk göstermeden; karalılıkla mücadele edilerek, savaşılarak kazanıldı.
Ulusumuz, içinde bulunduğu tüm zorlukları aşmada geçmişte gösterdiği kararlılıkla nasıl hakkına hukukuna sahip olmuş ve aydınlığa çıkmışsa her zaman karanlıklardan, kara günlerden kurtulmasını bilecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Kurtuluş Savaşımızın ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden zorlu ve haklı bir yürüyüşün başlangıcı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı gelecekte daha içtenlikle kutlayacağımıza inanıyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun yol arkadaşlarını saygıyla, minnetle anıyor, umudumuz olan gençlerimize ve tüm vatandaşlarımıza sevgilerimi saygılarımı sunuyorum.

Turhan BULUT
Mengen Belediye Başkanı

“Mengen’de SOMA İçin Sessizlik” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir