Mengen 3. Etap Toki Hakkında Mengen Belediyesi’nden Açıklama

Mengen’de 3. Etap olarak yapılması planlanan TOKİ projesiyle ilgili son günlerde vatandaşlar tarafından bir çok haber dilden dile dolaşmaya başlamıştı. Bunlardan en önemlisi ise Mengen Çayı kenarına kurulacak olan şantiyenin alt yapı nedeniyle iptal edildiği yönündeydi. Yazın Temmuz – Ağustos ayı içerisinde firmanın şantiyeyi kaldırdığı izlenmişti. Bu sebeple’de TOKİ projesinin iptali düşünüldü. Konuyla ilgili yapılan açıklamada projenin iptal edilmediği söyleniyor.

TOKİ inşaatı’nın özellikle neden dere yatağına yakın konuma yapıldığı ise bizleri düşündürüyor. Umuyoruz ki ilerleyen yıllarda yapılan bu inşaatlar herhangi bir doğa olayıyla felaket yaşanmamasını temenni ediyoruz.

MENGEN BELEDİYESİNİN AÇIKLAMASI

Toplu Konut İdaresi tarafından ihalesi yapılan ve Güçtaş Yapı Proje İnş. Har. ve Müh.Hizm.Madencilik Dan.Gıda San ve Tic. .Ş. uhdesinde olan 3.etap Toplu Konut Projesi ile ilgili olarak son günlerde belediyemize yapılan başvurularda projenin iptal edildiği veya yerinin değiştirildiğine yönelik sorular yöneltilmektedir.

3. Etap Toki projesi başlangıçtan itibaren Belediyemizce yakinen takip edilmekte olup, hak sahiplerini bilgilendirme amacıyla açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile yaptığımız yazışmalarda söz konusu işin bitim tarihinin 30/09/2019 olarak belirlendiği, işin fiziki ilerleme seviyesinin onaylı iş programına göre %40 seviyelerinde olması gerekirken %5,76 seviyelerinde olduğu bilgisi verilmiştir. Ayrıca yüklenici firmaya, işin zamanında bitirilmesine yönelik olarak ekip ve ekipman sayılarının artırılarak imalatlara hız verilmesi, aksi takdirde sözleşmenin 25.maddesi ve Yapım İşleri Genel Şartnamesinin 47. maddesi uyarınca işlem yapılacağı hususunda uyarı yazısının yazıldığı belediyemize iletilmiştir.

Proje ile ilgili olarak hak sahiplerinin asılsız söylentilere itibar etmemelerini, belediyemizden veya Toplu Konut İdaresi Başkanlığından konu ile ilgili bilgi almaları önemle duyurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir