Kürkçüler Alt Geçidinde Tır Sıkıştı

Kalıcı Konutlarda faaliyet gösteren bir markete teslimat yapmak üzere yola çıkan yapan sürücü kullandığı tırla alt geçitten geçmek isterken, alt geçitte sıkıştı. Talihsiz tır sürücüsünün imdadına itfaiye ekipleri yetişti.

İstanbul aldığı gıda ve sebzeleri Kalıcı Konutlardaki mağazaya götürmek isteyen 34 BPA 827 plakalı tırın sürücüsü Mesut Can, alt geçidi karıştırıp Kürkçüler alt geçidine girince tır sıkıştı. Maksimum 3 metre yüksekliği olan alt geçide 3 metre 30 santim yüksekliğindeki alt geçide giren sürücünün kullandığı tır altgeçidin ortasında sıkıştı.

Alt geçidin önce üst duvarlarına çarpan ve alt geçide zarar veren sürücü Can, aynı zamanda kendi aracına da zarar verdi. Olay yerine gelen Bolu Belediyesi İtfaiye ekipleri çekici sayesinde 3 metre 30 santimetre yüksekliğindeki tırı alt geçitten çıkartmayı başardı. Tır sürücüsü Can, “Verecek sadakam varmış. Daha kötüsünü de yaşayabilirdim. Biranda alt geçitleri şaşırdım ve başıma böyle bir şey geldi. Hem aracımın masrafını hem de alt geçidinin masrafını ödemek zorundayım” diyerek üzüntüsünü dile getirdi. Maddi hasarlı kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: Bolu Olay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir