Bolu’da Mısır Kurutma Tesisi Açılışı Yapıldı

Doğu Marka Kalkınma Ajansı tarafından verilen 1 milyon liralık destekle Bolu Ziraat Odası tarafından patates pazarında yaptırılan dane mısır kurutma tesisi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Bolu Patates Pazarında kurulan tesislerin açılışına Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolu Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AK Parti Bolu İl Başkanı, AK Parti ile CHP Belediye ve İl Genel Meclisi üyeleri, TSO Başkanı Türker Ateş ile çok sayıda bürokrat ve davetli katıldı.  Bolu Ziraat Odası Başkanı Hakkı Fidan Tesislerin açılışında şunları söyledi:

“Bu tesis Bolu çiftçimize saatte 20 ton kapasite ile hizmet verecektir. Yine bu tesis ile hem Bolu tarımının üretim desenin çeşitlendirecek hem de Bolu’ya alternatif ürün kazandıracağız.”dedi.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’de, hükümetin tarım desteğini her geçen yıl artarak çiftçiye destek verdiğini dile getirdi. Tesis daha sonra duaların eşliğinde hizmete açılırken, tesislerin kurulmasında destek verenlere plaketleri verildi.

Kaynak: BoluOlay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir